6 листопада 2015 р. в стінах Національного університету "Одеська юридична академія" відбулося урочисте відкриття науково-освітнього клубу "Єдність у різноманітті" (далі – Клуб). Концепція створення Клубу була сформульована професорсько-викладацьким складом кафедри права Європейського Союзу та порівняльного правознавства Національного університету "Одеська юридична академія" у рамках реалізації науково-дослідницького проекту "Діалог сучасних правових систем. Адаптація правової системи України до європейського права".
Основною метою створення Клубу є організація науково-дослідницької роботи у сфері європейського права та порівняльного правознавства, яка покликана сприяти розширенню загального та професійного рівнів світогляду учасників Клубу, популяризації знань щодо європейської інтеграції та глобалізаційних процесів у цілому, становленню ораторської культури, збагаченню знань як з правових, так і з інших гуманітарних дисциплін. Клуб – це сучасна форма комунікації між студентами, аспірантами, молодими вченими.
Концепція Клубу цікава та багатообіцяюча, а девіз, що фігурує у назві, повною мірою відображає цілі та проблеми, на вирішення яких його члени мають намір спрямувати свої зусилля.
Назва Клубу вибрана не випадково. Як відомо, з 2000-го року "Єдність у різноманітті" є девізом Європейського Союзу, який символізує єдність народів, що мешкають в державах-членах ЄС, їх мир та процвітання, при збереженні принципу поваги до різноманітності культур, традицій і мов в Європі.
Для найбільш ефективного функціонування Клубу і досягнення поставлених перед ним цілей і завдань, його діяльність здійснюється у рамках чотирьох основних напрямів: науково-інформаційного, учбово-педагогічного, культурного і спортивного.
У рамках науково-інформаційного напряму здійснюється організація наукових конференцій, круглих столів, презентацій, семінарів, лекцій, майстер-класів і видавництво інформаційного ресурсу, а саме – газети. Перший номер газети був виданий з приводу проведення наукової конференції «Правові проблеми цивілізаційного вибору України», присвяченій пам’яті професора О. К. Вишнякова. Другий номер інформує про актуальність проведення симпозіуму на тему: «Міграційна політика ЄС: стан, виклики та перспективи», що присвячується 15-річчю Міжнародного дня мігранта та 25-річчю з дня прийняття Міжнародної конвенції про захист прав всіх трудящих мігрантів та членів їх сімей.
Складений план наукових заходів на 2015 – 2016 навчальний рік. Навчально-педагогічний напрям активований у форматі співпраці із студентами і студентськими організаціями у рамках проведення брейн-рингів, майстер-класів, зустрічей з експертами, екскурсій, попереднього захисту дипломних і магістерських робіт, а також у наданні різного роду консультацій. У рамках культурного напряму здійснюється організація різних поїздок і виставок, проведення культурних програм і співпраця з культурними і освітніми центрами. Діяльність спортивного напряму полягає у залученні членів і учасників Клубу до прийняття участі у спартакіаді. Культурний і спортивний напрями здійснюються паралельно із науково-інформаційним та учбово-педагогічним напрямами.
Основною метою Клубу, як було зазначено вище, є організація науково-дослідницької роботи у сфері європейського права і порівняльного правознавства. Для досягнення цієї мети Клубом створюються умови для розкриття і реалізації особистих творчих навичок його учасників, що сприяє розвитку, мотивуванню і стимулюванню інтересу до науково-дослідницької діяльності. Функціонування Клубу сприяє активізації наукової діяльності молодих вчених та студентів; розвитку навичок самостійної наукової роботи; оволодінню сучасною методикою наукових досліджень; популяризації наукових знань і розробці нових напрямів досліджень; створенню сприятливої "атмосфери" для самоосвіти й обміну досвідом у науковій сфері.
Керівник клубу - завідуючий кафедри права Європейського Союзу та порівняльного правознавства Національного університету «Одеська юридична академія», доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Міжнародної академії порівняльного права Хашматула Бехруз.