Тема 1. Загальна характеристика порівняльного методу в трудовому праві. Ретроспективна та сучасна типологія трудового права (2 години)
Загальна характеристика порівняльно-правового методу та порівняльного правознавства (компаративізму). Галузеве порівняльне правознавство.
Особливості застосування порівняльного методу в трудовому праві: цілі, основні напрями та об'єкти порівнянь, методичні засоби порівняльно-правового аналізу.
Проблема міжнаціональних трансплантацій трудового законодавства. Використання міжнародних правових стандартів та закордонного досвіду при розробці проекту Трудового кодексу України.
Основні етапи історичної еволюції правового регулювання праці.
Основні типи трудового права в сучасному світі: трудового права країн розвинутої ринкової економіки; трудового права країн, що розвиваються; трудового права країн, які здійснюють перехід від централізовано планованої до ринкової економіки; трудового права країн з централізовано планованою економікою.
Тема 2. Джерела трудового права (2 години)
Міжнародно-правові джерела. Статутні документи міжнародних організацій. Акти ООН. Конвенції і рекомендації Міжнародної організації праці (МОП). Регіональні акти з питань праці.
Джерела національного трудового права. Характеристика основних видів нормативних правових актів, що містять норми трудового права: ратифікованих державами міжнародних договорів, конституцій, законів, підзаконних актів, колективних договорів, субмісійних угод, локальних нормативних актів організацій, рішень судів та арбітражних органів, правових звичаїв.
Проблеми систематизації трудового законодавства. Кодифікація трудового законодавства. Модельні трудові кодекси.
Порівняльна характеристика джерел трудового права України.
Тема 3. Трудовий договір (2 години)
Міжнародні правові стандарти. (Закріплення в актах ООН, МОП, регіональних організацій).
Порівняльна характеристика регулювання трудового договору в зарубіжних країнах. Зміст, суб'єкти, різновиди трудового договору. Строки в трудовому договорі. Особливості правового регулювання нетипових трудових договорів. Співвідношення трудового договору та договору підряду. Права і обов'язки сторін трудового договору. Регулювання «пакту про неконкуренцію».
Форма трудового договору. Випробування при прийнятті на роботу. Юридичні аспекти професійного підбору. Порядок зміни трудового договору.
Підстави припинення трудового договору. Порядок розірвання трудового договору з ініціативи працівника. Індивідуальні та колективні звільнення з ініціативи роботодавця. Документи, що оформлюють припинення трудових відносин. Анулювання, визнання недійсним, призупинення трудового договору.
Порівняльна оцінка правового регулювання трудового договору в Україні.
Тема 4. Заробітна плата (1 година)
Норми-принципи ООН та регіональних організацій стосовно заробітної плати. Акти МОП, що регулюють питання заробітної плати.
Порівняльна характеристика правового регулювання заробітної плати в зарубіжних країнах.
Способи правового впливу на структуру заробітної плати.
Правове регулювання заробітної плати в Україні у порівняльному аспекті
Тема 5. Робочий час та час відпочинку (1 година)
Міжнародно-правове регулювання робочого часу та часу відпочинку в актах ООН, регіональних організацій та в в актах МОП.
Регулювання робочого часу та часу відпочинку в зарубіжних країнах.
Правове регулювання робочого часу та часу відпочинку в Україні у порівняльному аспекті.
Тема 6. Правове положення профспілок, організацій роботодавців, представницьких органів працівників в організації. Участь працівників та профспілок в управлінні виробництвом (1 година)
Право на об'єднання, захист прав профспілок в актах ООН, МОП, регіональних організацій. Захист прав представників працівників на підприємствах в актах МОП.
Правове регулювання в зарубіжних країнах. Право на асоціацію і право на об'єднання у профспілку. Негативне право на коаліцію. Закріплення незалежності профспілок від держави, політичних партій, підприємців.
Оцінка організацій роботодавців як «профспілок роботодавців».
Правовий статус профспілок, організацій роботодавців, представницьких органів працівників на підприємствах, участь працівників та профспілок в управлінні організаціями в Україні у світлі міжнародних стандартів та зарубіжного досвіду.
Тема 7. Колективні угоди (договори) (1 година)
Право на колективні переговори і договори в актах МОП і регіональних організацій.
Закріплення права на колективні переговори і договори у національних правових актах. Колективний договір як важливіше джерело національного трудового права. Різновиди колективних договорів. Зміст колективних договорів: нормативна, зобов'язальна (облігаторна) та організаційна частини. Правовий статус колективного договору та законодавчі рамки колективно-договірного процесу. Процедура укладення колективних договорів. Новітні зміни у змісті, функціях та структурі колективного договору.. Нові різновиди колективних договорів.
Правове регулювання колективних переговорів і колективного договору в Україні у порівняльному аспекті.
Тема 8 - 11.